The Soda Pop
Home
iqos heets bilgilendirme, inceleme ve satis sayfasi. iqos cesitleri ve kullanici yorumlari.

FDA, IQOS satisina izin verdi

FDA IQOS'un Satışına İzin Verdi
WASHINGTON - Gıda ve İlaç İdaresi Salı günü yaptığı açıklamada, Philip Morris International tarafından ABD'de yapılan "ısı yakmayan bir tütün cihazı" iqos 2.4'un ABD'ye satılmasına izin vereceğini söyledi.

Ajans, cihazın geleneksel sigaralardan daha güvenli olduğunu ilan etmekten vazgeçse de, iqos FDA, ısıtmalı tütün çubuğu sisteminin insanların sigarayı bırakmalarına yardımcı olabileceğini söyledi.

Philip Morris, ajansın sigara kasasına benzeyen şık bir pil takımıyla birlikte gelen kalem benzeri bir elektronik cihaz olan iqos 3 Multi'u (telaffuz edilen EYE-kose) temizlemesini bekledi. Ürün, bir tütün çubuğunu ısıtan ve tütün tadı olan ancak sigara dumanından daha az zararlı kimyasallar içeren bir buhar bırakan elektronik olarak kontrol edilen bir ısıtma bıçağı içerir.

Piyasada bulunan e-sigaralardan farklıdır çünkü sıvı nikotin yerine tütün içermektedir. Fakat IQOS hala geleneksel sigaralara benzer miktarda nikotin sağlıyor.

NYT Parenting'e Kaydolun
NYT Parenting'deki ekipten: Ebeveynler için en son haberleri ve yönlendirmeleri alın. Çok anlamlı olan küçük ebeveynlik anlarını kutlayacağız - ve aileler için önemli hikayeleri paylaşacağız.

KAYDOL
Philip Morris International'ın CEO'su André Calantzopoulos, "FDA'nın ABD'de IQOS'u onaylama kararı, yaklaşık 40 milyon Amerikalı kadın ve erkek için önemli bir adım" dedi. "Bazıları bırakacak. Çoğu olmaz ve onlar için IQOS Heets Bronze Sigara Tütünü sigara içmeye devam etmek için dumansız bir alternatif sunar. "

Ürünü bu ülkede dağıtacak olan Altria'nın genel müdürü Howard A. Willard III, şirketin IQOS'un Atlanta'daki satışlarına başlamayı planladığını söyledi.

Birkaç yıl önce, FDA'nın kararı hem Philip Morris hem de Altria için net bir kazanç olurdu. Ancak, IQOS ürünlerinin şimdi Altria'nın% 35 hissesine sahip olduğu büyük dev Juul Labs tarafından satılan son derece popüler cihazlarla rekabet etmesi gerekecek.

Altria yetkilileri, ürünlerin farklı tüketicilere hitap edeceğini söyledi. Ancak Philip Morris ekibi, Juul pazar payını yükseltirken, ürünlerinin raflardan uzak tutulmasını engelledi ve Altria'nın San Francisco'daki 12.8 milyar dolarlık yatırımından memnun değildi.

Editör'ün seçtikleri

11 Eylül'den Sonra, İkiz Kuleler Ekran Üzerindeki Bir Anma ve Acı Hatırlatma

'Bu En Yalnız İş': Teksas'ta 'Hot Shot' Oilfield Trucker ile Sürüş Yapın

Silicon Valley'de İş Yapmak İster misiniz? Daha iyi hareket güzel
Juul şimdi bu ülkede e-sigara pazarının yüzde 70'inden fazlasını yönetiyor. Ancak son bir yılda keskin bir şekilde eleştirildi, gençlerin vapingindeki yükselişe neden olduğu için büyük oranda suçlandı. FDA’nın baskısı ve gençleri hedef alan görünen pazarlama taktikleri üzerindeki kamuoyu tepkisi altında, şirket aromalı baklagillerin çoğunu ülke çapındaki perakende mağazalarına tedarik etmeyi bıraktı ve sosyal medya tanıtımlarını kısıtladı.


görüntüCihaz bir tütün çubuğunu ısıtır ve tütün tadı olan ancak sigara dumanından daha az zararlı kimyasal olan bir buhar çıkarır.
Cihaz bir tütün çubuğunu ısıtır ve tütün tadı olan ancak sigara dumanından daha az zararlı kimyasal olan bir buhar çıkarır. KrediIssei Kato / Reuters
FDA, Marlboro markalı normal ve mentol çubukları ile satılacak olan IQOS cihazlarının genç insanlara hitap edeceğini belirtti. Japonya ve İtalya'da, cihazlar gençler arasında kullanımı cezbetmedi ve FDA raporunda, ürünün mentol hariç aromalarda satılmadığını belirtti.

Ancak IQOS'un küçüklere satışını engellemek amacıyla ajans, şirketin inceleme için reklam ve pazarlama planları sunması gerektiğini söyledi.

FDA, daha az toksik kimyasal madde salmasına rağmen IQOS'u bir tür sigara olarak gördüğünü söyledi. Bu atama IQOS'un aynı reklamlara ve diğer federal kısıtlamalara uyması gerektiği anlamına gelir. Ek olarak, elektronik sigara Philip Morris, nikotinin bağımlılık olduğuna dair bir etiket uyarısı içermelidir.

Çoğu halk sağlığı grubu FDA'nın kararını eleştirdi. Amerikan Akciğerler Birliği başkan yardımcısı olan Erika Sward şunları söyledi: "Kimyasalları ve toksinleri birisinin ciğerlerine solumak her zaman risk oluşturur. Akciğerler ön saflarda - ve işyerinde, tütün ürünleri ya da dış mekan hava kirliliği kullanarak - kimyasal maddelere maruz kalmanın hemen sonuçlarını gösteriyorlar. "

Philip Morris International, IQOS'u 2014'ün sonlarında test şehirlerinde tanıttı. 2016 baharında Japonya'da ulusal olarak kullanıma sunuldu ve hızla popüler oldu. Şimdi 47 ülkede satılmaktadır.

Philip Morris, Vaporesso Armour Pro Kit Elektronik Sigara Amerika Birleşik Devletleri'nde, ilk kez geleneksel sigaralar gibi diğer ürünlerden daha az zararlı olarak kabul edilebilecek yeni bir tütün ürünü sattığını iddia etmesine izin veren ilk şirket olmayı ummuştu. Ancak ajans, cihazı böyle bir etiket altında satmak için ilk olarak Aralık 2016'da gönderilen başvurusunu hala gözden geçiriyor.

Şirketin hisse fiyatı Salı günü kapanışın ardından yüzde 2 arttı.

Gözden geçirme sürecinde, diğer büyük tütün şirketleri gibi Philip Morris, uzun süren şüphecilikle yüz yüze geldi ve endüstrinin sigaraların kansere neden olduğuna dair kanıtları gizlemek için halk sağlığı topluluğundan güvensizlikle karşı karşıya kaldı. Ocak 2018'de, bir federal danışma paneli şirketin güvenlik çalışmalarının kalitesini ve IQOS'un gençlere hitap etmediği iddiasını sorguladı.

FDA'nın bir ay öncesine kadar komisyon üyesi olan Dr. Scott Gottlieb altındaki tütün kontrol politikası, sigara içenlere sigaralara karşı çeşitli düşük riskli alternatifler sunmaya odaklandı. Ancak Dr. Gottlieb'in erken e-sigara desteği, genç vapingin büyüdüğünü gösteren kanıtlar olarak değişti. Ardından gelen FDA'nın e-sigaralar üzerindeki baskısı ve küçüklere satışları, kurumun sigara içenlerin daha güvenli alternatiflere ulaşmalarını zorlaştırdığını öne süren vaping dükkanları ve üreticilerinden muhalefet aldı.

Sigara içme oranları düşmesine rağmen, sigaralar her yıl yaklaşık 480.000 kişiyi öldürmektedir. FDA komiseri Vekili Dr. Ned Sharpless, Dr.

Ajans Philip Morris'i, cihazları satmak için izin almasına rağmen incelemeye tabi olacağı konusunda uyardı.

Ajansın tütün kontrol birimi müdürü Mitch Zeller, "Pazarı yakından takip edeceğiz" dedi.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE